SEAT nie chcąc odstąpić na krok od konkurencji dołączył do Open Automotive Alliance. Zabieg ten pozwoli hiszpańskiemu producentowi montowanie komputerów pokładowych z zainstalowanym systemem Android.
seat-androidOpen Automotive Alliance to zrzeszenie producentów samochodowych z całego świata. Ma ono na celu integrację smartfonów wyposażonych w system Android z samochodami. Nie tak dawno członkostwo w OAA potwierdziło Volvo, teraz nadszedł czas na koncern SEAT. Hiszpański producent planuje rozbudowę systemu – ma zamiar wprowadzić do swoich samochodów wiele autorskich rozwiązań, które ułatwią działania społecznościowe oraz komunikacyjne.

Kierownik działu rozwoju elektroniki firmy SEAT – Dietmar Peters przyznał, że poszerzanie horyzontów elektronicznych w oparciu o system Android jest doskonałym przykładem ożywiania technologii przez firmę.

Obecność systemu Android na pokładach samochodów marki SEAT daje niemal nieograniczone możliwości techniczne marce. Oprócz faktu, że to właśnie system Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym wykorzystywanym w smartfonach warto zauważyć, że otwarte oprogramowanie przysparza spore szanse na powstanie nowych, intuicyjnych aplikacji dedykowanych samochodom, które będą przydatne z perspektywy użytkowania kierowców.