Seat Altea zdążył już zniknąć z oferty większości importerów marki z całego świata i ma to stanowić ostateczny dowód na to, że model ten nie doczeka się swojego następcy.

seat-alteaSeat Altea pozostał dostępny w sprzedaży już tylko na lokalnym, hiszpańskim rynku. Mowa zarówno o standardowym modelu Altea, jak i o wersji powiększonej – Altea XL. O tym, że samochód od dłuższego czasu nie jest już produkowany, doskonale wiadomo. Obecnie, Seat wyprzedaje zalegające egzemplarze tego modelu, który zalega w fabrykach całego świata.

Produkcja Seata Altey XL oficjalnie dobiegła końca w połowie ubiegłego roku. Od samego początku wiadomo było, że Altea XL nie doczeka się swojego następcy – hiszpański koncern motoryzacyjny zapowiedział bowiem plany dotyczące stworzenia nowego crossovera na bazie modelu Leon. Samochód ten, wg nieoficjalnych informacji ma być produkowany w Czechach razem z nowym crossoverem Skody – modelem Roomster.

Plotki głoszą, iż podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, Seat ma zaprezentować tajemniczy koncept, który będzie stanowił przedprodukcyjną wersję zapowiadanego crossovera. Co z tego wyjdzie? O tym dowiemy się podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, który ma rozpocząć się w połowie września br.