Do niedawna w gamie modelowej hiszpańskiego koncernu motoryzacyjnego na próżno można było rozglądać się za crossoverami. Po premierze pierwszego z nich o nazwie Ateca, niedługo przyszło nam czekać na kolejny taki model w gamie Seata – mowie o Seacie Arona.

seat-logoSegment samochodów o nadwoziu typu SUV czy też crossoverów od kilku lat przeżywa prawdziwy boom. Tym bardziej dziwne zatem mogło się wydawać, iż hiszpański koncern motoryzacyjny nie decydował się na wprowadzenie do swojej gamy modelowej auta o takiej charakterystyce. Dopiero w tym roku miała miejsce prezentacja pierwszego z nich – Seata Ateca. Nie trzeba było długo czekać, aby hiszpański koncern motoryzacyjny poszedł za ciosem i zaprezentował kolejny model. Takie działanie jest w pełni uzasadnione – to właśnie samochody w nadwoziu crossovera cieszą się największą popularnością wśród europejskich klientów, a co za tym idzie to crossovery i SUVy mają największe szanse na cieszenie się dobrymi wynikami sprzedażowymi.

Seat Arona ma być mniejszym oraz tańszym odpowiednikiem swojego większego brata – modelu Ateca. Samochód ma konkurować z takimi pojazdami jak Opel Mokka oraz Mazda CX-3. Seat Arona ma zadebiutować początkiem przyszłego roku, wraz z premierami nowej Ibizy oraz odświeżonego Seata Leona. Pod maską Seata Arony mają znaleźć się doskonale znane z innych modeli Seata silniki z rodziny TSI oraz TDI.

Wszelkich szczegółów na temat nowego crossovera Seata dowiemy się z pewnością w przyszłym roku, bliżej oficjalnej premiery pojazdu, która odbędzie się podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie.