Pierwszy model o nadwoziu typu SUV w barwach hiszpańskiego koncernu motoryzacyjnego jest już oficjalnie produkowany. Samochody te tworzone są w czeskiej fabryce Seata, w miejscowości Kvasiny.

seat-polarisHiszpański producent samochodów, który od dłuższego czasu wchodzi w skład koncernu VAG od dłuższego czasu planował stworzenie SUV’a. Plany te zostały potwierdzone 2 lata temu przez zarząd, a teraz taśmy produkcyjne zakładu w Kvasinach opuszczają pierwsze egzemplarze modelu Polaris. Co prawda, będą one przeznaczone wyłącznie do celów testowych, ale widać zielone światło w tunelu. Poza tym, niemal pewne jest, że samochody, które trafią do pierwszych kierowców, zostaną wyprodukowane przed końcem marca br.

Seat Polaris powstał na doskonale znanej wszystkim fanom samochodów koncernu VAG płycie podłogowej o nazwie MQB, na której tworzona jest m.in. Skoda Superb oraz Skoda Yeti. Zakład koncernu VAG w Kvasinach jest jednym z największych tego rodzaju zakładów niemieckiego koncernu na świecie – dziennie produkowanych jest tu ponad 400 samochodów.