Targi Motoryzacyjne w Paryżu to jedno z największych świąt w całym kalendarzu motoryzacyjnym. Na tegorocznych, które odbyły się na początku października nie mogło zabraknąć Seata. Hiszpański koncern zaprezentował model Leon X-Perience.

seat-leon-x-perienceSeat Leon X-Perience to rozbudowana wersja tradycyjnego Leona, która ma sobie doskonale radzić także w nieco bardziej wymagającym terenie. W tym celu konstruktorzy hiszpańskiego koncernu zwiększyli prześwit auta o dodatkowe 15 mm oraz wprowadzili napęd na cztery koła. Na tym jednak nie zakończono modyfikacji – aby możliwe było komfortowe prowadzenie pojazdu trzeba było utwardzić jego zawieszenie, a oprócz tego wzmocniono poszczególne elementy nadwozia (zderzaki, progi oraz drzwi). Samochód będzie teraz mógł poruszać się na 17-calowych, bądź 18-calowych (w opcji) felgach wykonanych ze stopów metali lekkich.

Jeżeli chodzi o poszczególne silniki Leona X-Perience to tutaj kierowcy otrzymają do wyboru 3 wysokoprężne jednostki napędowe TDI oraz jedną benzynową. Standardem wśród diesli ma być silnik 1.6 TDI generujący 110 KM, który będzie mógł zostać zastąpiony przez 2.0 TDI generujące, w zależności od wariantu 150 lub 184 KM mocy. Jeżeli chodzi o benzynowe jednostki napędowe, to tutaj będziemy mogli wybrać wyłącznie jedną opcję – silnik 1.8 TSI generujący 180 KM mocy. Wszystkie silniki będą mogły współpracować w standardzie z 6-przekładniową, manualną skrzynią biegów lub (w opcji) z automatyczną przekładnią DSG.