Do polskiej oferty Seata trafił właśnie najnowszy i najmocniejszy model hiszpańskiego producenta – Leon Cupra. Ile trzeba będzie zapłacić za ten samochód?

Seat-Leon-CupraSeat Leon Cupra dostępny będzie dostępny w dwóch wariantach mocy – 265 KM oraz 280 KM. Taką moc będzie można uzyskać z identycznego silnika o oznaczeniu TSI i pojemności 2 litrów. Jak przełoży się to na osiągi?

Trzeba przyznać, że Seat Leon Cupra daje radę. W mocniejszej, 280-konnej odmianie samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w trakcie zaledwie 5,8 sekundy (w konfiguracji z manualną skrzynią biegów), natomiast prędkość maksymalna w obu przypadkach wynosić będzie 250 km/h.

Za podstawową odmianę Seata Leona Cupry trzeba będzie zapłacić co najmniej 107 700 PLN. Co otrzymamy w zamian? Otóż standardowe wyposażenie tego auta obejmować będzie 7 poduszek powietrznych, tempomat, Climatronic, sportowe fotele i zawieszenie oraz wyświetlacz o rozmiarze 5,8 cala. Mowa o wyposażeniu podstawowej, 3-drzwiowej wersji wyposażonej w silnik o mocy 265 KM i manualną skrzynię biegów.