Seat Leon Cupra 280 został wyposażony w pakiet Sub8 Performance, który nie dość, że zapewnia ciekawszy, bardziej sportowy wygląd samochodu, to dodatkowo ma przełożyć się na lepsze osiągi samochodu.

seat-leon-cupra-280-sub8Pakiet Sub8 Performance trafił do Seata Leona Cupry 280 w związku z odebraniem rekordu toru Nurburgring Nordschleife poprzez Renault Megane 275 Trophy-R. Nazwa dodatkowego pakietu – Sub8 ma wskazywać na to, że hiszpański samochód osiągnie na torze Nurburgring czas poniżej 8 minut.

Co będzie zawierać wspomniany pakiet? Między innymi większe o 30 mm tarcze hamulcowe, które urosną do rozmiarów 370 mm i otrzymają czerwone zaciski od firmy Brembo. Oprócz tego samochód otrzyma zmienione, 19-calowe felgi o czarnym lub pomarańczowym kolorze (do wyboru) i nowe opony Michelin Pilot Sport Cup 2. Ile trzeba będzie za to wszystko dopłacić? 2485 funtów.

To nie koniec zmian, które możemy dodatkowo znaleźć we wnętrzu auta. Za 1250 funtów możemy dostać podgrzewane fotele z atrakcyjnym obszyciem. Kolejne 500 funtów to koszt dodatkowego lakieru – czarnego lub białego. Czy takie zmiany pozwolą na zejście poniżej 8 minut na torze Nurburgring Nordschleife? O tym przekonamy się niebawem.