Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego samochodu o nadwoziu SUV z gamy hiszpańskiego koncernu SEAT. Mowa o modelu Ateca, który niebawem zadebiutuje podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu.

Seat-AtecaPremiera jest wyczekiwana przez wszystkich fanów motoryzacji, gdyż Seat Ateca będzie, uwaga… PIERWSZYM samochodem o nadwoziu SUV wypuszczonym przez hiszpański koncern motoryzacyjny. Wydawałoby się, że moda na SUV’y w Europie trwa w najlepsze, a najwidoczniej Seat postanowił przespać ten gorący czas, gdy konkurencja podbija sobie znacznie wyniki sprzedażowe, wprowadzając do gamy modelowej kolejne, rodzinne pojazdy.

Jak prezentuje się nowy Seat Ateca? Na tle konkurencji wypada bardzo ciekawie. Jego odważniejsza, nieco zadziorna stylistyka może spodobać się wszystkim fanom sportowych samochodów, jednak wiele wskazuje na to, że niestety nie pójdzie to w parze z osiągami. Z drugiej strony jednak, czy po autach rodzinnych powinniśmy się spodziewać oszałamiających osiągów? No nie. W tym zakresie kluczowymi atutami powinno być bezpieczeństwo podróżowania, komfort jazdy, czy minimalizacja wyników spalania (nie tylko w testach producentów).

Podstawowa wersja modelu Ateca otrzyma litrowy silnik o oznaczeniu TSI, który będzie w stanie generować 115 KM mocy, a moc będzie przenoszona na przednią oś za pośrednictwem sześciostopniowej, manualnej skrzyni biegów. Ile przyjdzie kierowcom w Polsce zapłacić za ten pojazd? 77 100 PLN i patrząc na ceny konkurencji, jest to odpowiednia cena.

Nowy Seat Ateca zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu, rozpoczynających się we wrześniu bieżącego roku.