Seat Alhambra to bliźniaczy model dla Volkswagena Sharana, który oferowany jest wyłącznie na hiszpańskim rynku motoryzacyjnym. Po odświeżeniu wyglądu tego drugiego auta, przyszedł również czas na model Alhambra – jakie zmiany będą różnić samochód w porównaniu do dotychczasowej wersji?

Exif_JPEG_PICTURESeat Alhambra jest obecny w obecnej wersji od 2010 roku. Jest to druga generacja tego modelu, a pierwsza została oficjalnie zaprezentowana w 1996 roku i dwukrotnie przechodziła zabiegi faceliftingu – w 2000 i 2004 r. Tym razem, zabiegu odświeżającego wygląd samochodu doczekała się najnowsza generacja Alhambry, która stanowi bliźniaczy model dla szerzej znanego na zagranicznych rynkach motoryzacyjnych Volkswagena Sharana.

Zmiany zatem są niemal identyczne, jak miało to miejsce w przypadku niemieckiego odpowiednika Alhambry. Samochód otrzymał nowe logo, zmodyfikowaną atrapę chłodnicy oraz nowe, tylne światła, które zostały wyposażone w diody. Natomiast we wnętrzu zastosowano kierownicę z Seata Leona, a oprócz tego dodano nową kolorystykę tapicerki.

Lifting nie dotyczył jednak wyłącznie nadwozia i wnętrza pojazdu, ale także silników. W odświeżonej odmianie Seata Alhambry zagoszczą jednostki napędowe spełniające normy spalania EURO6. Będą to dwa nowe, benzynowe silniki – 1.4 TSI (150 KM) oraz 2.0 TSI (220 KM). Druga jednostka napędowe będzie oferowana wraz z automatyczną przekładnią DSG. Dla miłośników wysokoprężnych silników również przygotowano nową propozycję. Tutaj bazę stanowić będzie silnik 2.0 TDI, dostępny w trzech wersjach mocy – 116 KM, 150 KM oraz 184 KM.

Samochód trafi do europejskich salonów pod koniec maja br.