2014-Seat-Leon-X-Perience-651Coraz częściej producenci samochodów, patrząc na wyniki sprzedaży decydują się na produkcję aut typu kombi. Tak samo jest w przypadku Seata, który na rynek wypuści uterenowioną odmianę Leona.

Model ST w podwyższonej wersji X-Perience ma dużo wspólnego ze Skodą Octavią Scout. W podstawowej wersji dostępny będzie już napęd 4×4.  Jeśli chodzi o silnik to dostępny będzie benzynowy 1.8 TSI 180 KM oraz diesle 1.6 TDI 110 KM i 2.0 TDI 150 KM i 184 KM. Do tego dostępne będą wersja z sześciobiegową przekładnią manualną oraz dwusprzęgłowym automatem DSG.

Leon ST X-Perience wyróżnia się także wyglądem zewnętrznym. W oczy rzucają się od razu dodatkowe osłony podwozia, czarny nakładki na błotnikach i zderzakach, które mają zwiększyć odporność podczas jazdy po trudnych terenach. Względy wizualne mają polepszyć także chromowane końcówki wydechu i srebrne elementy osłon na zderzakach.

Nowy Seat zadebiutuje już tego roku w październiku, a początek sprzedaży planowany jest końcem roku. Ceny jeszcze nie są znane.