Wielkimi krokami zbliża się premiera pierwszego SUVa w historii hiszpańskiego koncernu – mowa o Seacie Ateca FR. Jak samochód zostanie przyjęty przez kierowców?

Seat Ateca FR to rozbudowana wersja modelu Ateca. Od chwili premiery bazowej wersji opisywanego Seata, na całym świecie sprzedano już 40 tys. nowych egzemplarzy pojazdu. Według założeń Seata, wprowadzenie na rynek pierwszego SUVa w historii koncernu ma pomóc w podkręceniu tych wyników.

Seat Ateca FR charakteryzuje się niezwykle atrakcyjnym wyglądem. Smukłość nadwozia podkreślają 19” felgi wykonane ze stopów metali lekkich oraz czarny spoiler, który doskonale kontrastuje z czerwonym lakierem nadwozia. Tylne zderzaki, nadkola oraz progi zostały wykonane również w kolorze czerwonym, co nadaje całości sportowego charakteru. We wnętrzu samochodu znaleźć można obszycia z literkami FR, co prezentuje się całkiem ładnie. Znaczek ten trafił także na kierownicę, co charakterystyczne jest raczej dla samochodów sportowych, a nie aut z segmentu SUV. Ciekawym dodatkiem są aluminiowe pedały, co po raz kolejny pozwala przypuszczać, iż Seat Ateca FR to auto o sportowym zacięciu. Mało sportowych akcentów? Nie możemy zatem nie wspomnieć o czerwonych obszyciach kierownicy jakie znajdziemy wewnątrz pojazdu – takie same obszycia znajdziemy na drążku skrzyni biegów, a także na fotelach.

Co będziemy mogli znaleźć pod maską nowego Seata Ateca FR? Z pewnością trafi tutaj całkiem nowy silnik 2.0 TSI pracujący w zakresie mocy do 190 KM. Oprócz tego, kierowcy otrzymają do dyspozycji benzynowe i wysokoprężne jednostki znane z bazowej wersji auta, które charakteryzowały będą się mocą od 150 do 190 KM. W zależności od wybranych wariantów, moc przenoszona będzie na koła za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów. W opcjonalnej wersji, Seat Ateca FR będzie dostępny wraz z napędem 4×4.