W Internecie często przewijają się projekty oraz szkice patentowe niezależnych projektantów, którzy sugerują swoje wersje nowych samochodów poszczególnych koncernów. Niedawno do sieci wyciekły szkice Seata Roadstera, które odbiły się szerokim echem.

seata-roadsterProjekt wywarł pozytywne wrażenie na zdecydowanej większości krytyków. Co ciekawe, auto zostało narysowane przez młodego stażystę, który chciał się wykazać swoim talentem oraz koncepcją. Mowa o Hiszpanie – Davidzie Cavie, który w 2014 roku odbywał praktyki w siedzibie projektantów Seata. Projekt jest całkiem autorski, obejmuje zarówno szkice, jak i nazwę auta – Roadster, która została wymyślona przez hiszpańskiego projektanta.

Oprócz szkiców, David Cava zaproponował również wszelkie, inne szczegóły. Nadwozie samochodu miałoby zostać stworzone z włókna węglowego, a pod maską trafiłyby układ hybrydowy składający się z benzynowej jednostki napędowej TSI o pojemności 1,4 litra, która mogłaby generować 200 KM mocy. Silnik ten byłby wspierany elektrycznym motorem, a łączna moc układu wynosiłaby 240 KM mocy. Nie wiadomo jak przełożyłoby się to na osiągi tego Seata, ale byłyby one bardzo dobre, dzięki niskiej masie własnej samochodu, wynoszącej zaledwie 960 kg.