Pierwsza generacja Seata Ibizy została zaprezentowana w 1984 roku – oznacza to, że w tym roku Ibiza kończy okrągłe 30 lat. Z tej okazji hiszpański producent postanowił stworzyć specjalną, limitowaną edycję tego modelu.

seat-ibiza-30th-anniversary-limited-editionPierwszy Seat Ibiza opuścił fabrykę w Barcelonie dokładnie 27 kwietnia 1984 roku. Początkowo nic nie wskazywało na to, że samochód będzie cieszył się tak dużą popularnością wśród kierowców, jednak przez 30 lat istnienia modelu na całym świecie sprzedano ponad 5 milionów egzemplarzy tego samochodu. Jubileuszowa wersja Ibizy otrzymała przydomek 30th Anniversary Limited Edition.

Czwarta, obecnie produkowana odmiana Seata Ibizy produkowana jest w fabryce w Martorell. Samochód charakteryzuje się dynamiczną stylistyką, a jest to zasługa głównego projektanta projektu – Luki Donckerwolke. Seat Ibiza 30th Anniversary Limited Edition dostępny będzie w sprzedaży w wersji trzydrzwiowej, w trzech kolorach nadwozia – Balea Beige, Technic Grey i Emocion Red. Całości charakteru nadadzą 17-calowe felgi lakierowane na czarno, ksenonowe reflektory, a także czarne akcenty – obudowy lusterek oraz atrapa chłodnicy.